niedziela, 1 lutego 2015

Pikujemy na JUKI TL-2200QVP – Long Arm

Niedawno rozpoczęliśmy współpracę z JUKI. Zaowocowała tym, że w naszej szkole znalazła się specjalna maszyna do pikowania z długim ramieniem JUKI TL-2200QVP – Long Arm. To marzenie większości quilterek, a zwłaszcza tych, które szyją duże prace i borykają się z nimi przy pikowaniu na domowych maszynach doszycia.
W sobotę odbyło się pierwsze, pilotażowe szkolenie nauki pikowania. Prowadziła je Ikuko Leska z JUKI. Wytrwale tłumaczyła nam co potrafi ta maszyna, odpowiadała na nasze pytania, pokazywała różne niuanse pikowania. A potem wszystkie bawiłyśmy się rysując maszyną różne esy floresy.
To pierwsze spotkanie tego typu. Razem z JUKI będziemy organizować następne. Ogłoszenia o tych bezpłatnych szkoleniach i zapisy na nie będą umieszczane na fanpage JUKI i Szkoły Patchworku. Zaglądajcie do nas na Facebook.

Popatrzcie jak pikowałyśmy w sobotę, a wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć więcej zdjęć z tego spotkania zapraszam tutaj.


 
 
 


Tak wyglądały nasze obrazki, teraz już pocięte na kawałki pojechały "w Polskę" razem z ich właścicielkami.


To notatnik Wiesi, a źródło inspiracji dla nas....

... i jej prace, do których wzdychamy już od kilkunastu pikowanych piątków.


Były też domowe maszyny JUKI. Wzbudziły duże zainteresowanie.


Bardzo dziękuję uczestniczkom tego spotkania: Ikuko, dwóm Aśkom, dwóm Renatom, Kasi, Uli i Wiesi. Mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze kiedyś razem przy "długim ramieniu".

2 komentarze:

  1. A to dopiero silna grupa pod wezwaniem Juki! Aż przyjemnie popatrzeć i poczytać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Widać iskry w oczach u wszystkich uczestniczek. Możliwości ta maszynka na pewno ma nieziemskie. Czekać będę na swoją kolejkę w przytupie.
    A do tego czasu muszę kupić notatnik taki jak Wiesi i trenować podczas nudnych confcalli....

    OdpowiedzUsuń