wtorek, 17 marca 2015

Zajrzyjcie na blog ETI - ciekawe informacje o patchworkach

Zachęcam Was gorąco do lektury ostatniego wpisu na blogu ETI klik.


Znajdziecie tam bardzo dużo informacji o patchworkach zebranych w jednym miejscu, przydatnych zwłaszcza dla początkujących quilterek.
Jest o szyciu patchworków, pikowaniu, różnych akcesoriach patchworkowych a także o specjalnych stopkach.
Za zgodą autorek bloga wklejam tu fragment tego artykułu, który mówi o stopkach przydatnych w patchworku, a Was zapraszam do lektury artykułu.

 

Poza maszyną do szycia potrzebne są specjalne stopki do szycia:
Wspomnę tylko, że w obrębie tych stopek istnienie ich wiele odmian, szczególnie dotyczy to stopki do pikowania z wolnej ręki. Moim zdaniem najważniejsze są:Stopka krawędziowa
Służy głównie do łączenia dwóch warstw materiałów razem. Stopka posiada specjalny prowadnik, dzięki któremu zszyjesz tkaninę dokładnie 6 mm do krawędzi, czyli idealnie do łączenie elementów patchworku. Dodatkowo na płozie stopki znajduje się oznaczenie, które wskazuje idealny moment do wykonania obrotu na igle.

Stopka krawędziowa może Wam posłużyć również do równego stebnowania np.: od krawędzi

Lamownik
Ostatnia z kluczowych stopek przy quiltingu. Zadaniem jej jest estetyczne wykończenie krawędzi poprzez odpowiednie ułożenie pliski skośnej.
Do szycia w szwie lub tuż obok niego. Dzięki niej linie proste i ściegi ozdobne mogą być tworzone idealnie równolegle od linii łączenia elementówStopka z górnym transportem
Stopka ta służy do pikowania po liniach prostych. Podczas szycia podnosi się i przesuwa górną warstwę materiału, dzięki czemu przy pikowaniu warstwy nie marszczą się (są równo podawane).


Stopka ta jest idealna do pikowania po łukach, generalnie do wszystkich płynnych kształtów. Stopka ta podnosi się nad materiałem dzięki czemu możemy przesuwać naszym pikowanym elementem w dowolnym kierunku.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz