wtorek, 1 grudnia 2015

Kolor i kompozycja w projektowaniu patchworków

"Kolor i kompozycja w projektowaniu patchworków" - nasze najnowsze szkolenie już za nami. Było dwa razy, 28 listopada i 13 grudnia.
Prowadziła je Ula Buczkowska, autorka bloga www.buktole.com, Z zawodu grafik projektant, z wykształcenia plastyk. Z zamiłowania m.in. quilterka.


Motto tych zajęć:
Podobnie jak słowo otrzymuje swój jednoznaczny sens dopiero w związku z innymi słowami, tak i poszczególne barwy uzyskują swój jednoznaczny wyraz i dokładny sens dopiero w związku z innymi barwami.
Johannes Itten, Sztuka Barwy.
Wydawnictwo d2d.pl, Kraków 2015, strona 8


Czego uczyłyśmy się? Najlepiej prezentuje to pierwszy slajd prezentacji ilustrującej szkolenie.


Prezentacja, to cenne źródło informacji na temat teorii koloru i kompozycji, które przydadzą się nam w naszej codziennej patchworkowej robocie. W dodatku przedstawione przez Ulę, której kolorowe art quilty zachwycają wszystkich.
Na końcu prezentacji było mnóstwo źródeł inspiracji. Teraz tylko szyć!

I zabrałyśmy się za kolorową robotę. Na początku każda z uczestniczek stworzyła własną kompozycję - taką martwą naturę, z tego, co znalazłyśmy wokół nas. Dzbanków, filiżanek, talerzyków, owoców, a nawet okularów. Sfotografowałyśmy te kompozycje i zaczęłyśmy tworzyć quilty.Było trochę westchnień: art quilt to nie moja bajka..., ja jeszcze nigdy..., ja tylko klasyczne patchworki szyję... Ale w miarę pracy uczestniczki kursu coraz bardziej przekonywały się do tego, że ich obrazki są fajne!
Po kilku godzinach powstały takie świetne kolorowe obrazki. Niektóre z nich są skończone, tak jak te okulary  albo gruszka...


Inne wymagają jeszcze trochę pracy, ale już zapowiadają się znakomicie. Kolorowo i fajnie skomponowane.


Zabawa była fajna, a wiedzę, na pewno wykorzystamy w naszych nowych quiltach.

2 komentarze: