sobota, 12 marca 2016

Przyjemne rozwiązywanie zagadek, czyli patchworkowe sztuczki i kruczkiSzycie patchworków to przyjemność połączona z rozwiązywaniem zagadek. Przekonały się o tym uczestniczki naszych ostatnich warsztatów prowadzonych przez Lenkę Galińską „Patchworkowe sztuczki i kruczki”. W dodatku  takie podejście oszczędzi każdemu stresu i wysiłku.

Dobrze jest korzystać z licznych podpowiedzi, które można znaleźć w sieci, ale lepiej wziąć udział w tych warsztatach. 
Tydzień temu poznałyśmy wiele sposobów ułatwiających szycie patchworków, obliczanie potrzebnych materiałów czy komponowanie bloków. Dowiedziałyśmy się, jakie domowe „przydasie” można z powodzeniem zastosować w tej formie rękodzieła.
Zaczęłyśmy od tego jak zadbać o to, żeby wszystkie bloki były jednakowej wielkości  i nie „kurczyły się” po zeszyciu łatek i prasowaniu. Niby różnica 2-3 mm wydaje się niewielka, ale kiedy dzieje się tak na całej długości i szerokości patchworku, to może się okazać, że brakuje nam ładnych paru centymetrów. 


Czasami pilnie potrzebny jest nam jakiś prezent i tu uczestniczki dowiedziały się, jak szybko można uszyć patchwork korzystając z tych elementów, które omawiałyśmy podczas warsztatów. Gotowe tabele pomogą ustalić wielkość potrzebnych bloków, tak, że nie będą konieczne mozolne wyliczanki.
Niektóre sposoby zaprezentowane podczas szkolenia, są być może oczywiste, ale dopóki nikt ich nie postawi w świetle reflektora, łatwo giną w ciemności lub mroku zapomnienia.


Jak zwykle wszystkie uczestniczki dostały prezentację ze szkolenia i będą sobie mogły potem z łatwością odświeżyć omawiany materiał. Rozpoczęte bloki, mogą stanowić początek kolejnego patchworku.


Nie mogliśmy przyjąć wszystkich chętnych na to szkolenie, dlatego robimy jego powtórkę. Zapraszamy.

Kurs "Patchworkowe sztuczki i kruczki"
Data: 17 kwietnia 2016 r.
Od godziny 10.00 do 16.00
Zapewniamy wszystkie materiały.
Prowadzi Lenka Galińska.
Kurs kosztuje 200 zł.
Jeżeli chcesz się zapisać, kliknij tutaj.

3 komentarze:

 1. Na pewno to było świetne szkolenie! Podobają mi się bloki które powstały - na pewno kiedyś uszyję narzutę z takich "szybkich" bloków szytych sprytnie.

  P.S. Lence ładnie w roli Profesurki :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie kursy są super. Szczególnie jak merytorycznie prowadzone. A nie chciałybyście robić takich kursów w formie e-learningu? Też mamy kursantów, którzy wykonują zadania i raportują postępy. W dodatku można w łatwy sposób zebrać zainteresowanych z całej Polski w jednym miejscu. Taki profesjonalny kurs można też sprzedawać. Zobacz sobie platformę do tworzenia takich rzeczy http://www.elearning.ideo.pl/funkcjonalnosci/e-lekcje/. Sądzę, że jest to całkiem ciekawe rozwiązanie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Duż się można nauczyć na takich zajęciach i jednocześnie rozwinąć wyobraźnię.

  OdpowiedzUsuń