środa, 27 kwietnia 2016

Farbowanie tkanin - nowy kurs poprowadzi Marzena Krzewicka, 16 lipca 2016 r.

Dawno, dawno temu - aczkolwiek wcale nie w zamierzchłych czasach - farbowanie tkanin przypominało mękę. Do wielkiego gara wlewało się kilka litrów wody, wsypywało barwnik i sól, a potem mieszało się, mieszało i mieszało. W mieszkaniu unosił się zapach octu, a efekt był nieprzewidywalny. Kolory nie przypominały tych, co na opakowaniu, szybko płowiały, a podczas prania reszta ubrań lub tkanin przybierała tę samą barwę.
Czasy się zmieniły i farbowanie też. Na warsztatach pokażemy wam, czym farbować tkaniny, by kolory były trwałe i dokładnie takie, jakie chcemy. Podpowiemy, jak uzyskać malarski efekt świetlistości i głębię kolorów. Dowiecie się, jak farbować, oszczędzając czas i pieniądze. A "na pamiątkę" po zajęciach zostanie wam kilka własnoręcznie ufarbowanych kuponów. 
Uwaga! Bonus: nauka japońskiej techniki shibori.Kurs prowadzi Marzena Krzewicka, autorka bloga http://www.mananko.blogspot.com.
Data najbliższego kursu: 16 lipca - sobota.
Kurs odbędzie się we wsi Powązki niedaleko Błonia (40 km od centrum Warszawy). Niezmotoryzowanym zapewniamy dojazd ze stacji metra Młociny.

Farbujemy od godziny 10.00 do 16.00.
Zapewniamy wszystkie materiały.
Kurs kosztuje 200 zł.
Jeżeli chcesz się zapisać, kliknij tutaj.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz