czwartek, 12 sierpnia 2010

Newsletter nr 12Drogie Quilterki,

Zapraszamy Was do lektury dwunastego wydania newslettera. Cieszymy się, że jest coraz więcej osób zajmujących się patchworkiem w Polsce. Na naszej liście mailingowej jest już 450 osób, a na Facebooku już ponad 860 osób należy do grupy "Patchwork po polsku".

Co nowego w szkole?

Od kilku miesięcy w ostatni czwartek miesiąca quilterki z Warszawy i okolic spotykają się w naszej Szkole, żeby pobyć razem. Przynosimy swoje patchworki, żeby opowiedzieć sobie jak je szyłyśmy, radzimy się, pytamy, odpowiadamy i oczywiście szyjemy. Wczoraj było nasze czwarte spotkanie, wyjątkowo, wakacyjnie, na początku miesiąca. Szyłyśmy narzutę z pasków. Będzie składała się z 81 kwadratów. Na poprzednich spotkaniach szyłyśmy serduszka dla Centrum Zdrowia Dziecka i narzutę dla Danki. Jak wyglądały te spotkania opisuje na swoim blogu Monika Grabowska. Tu znajdziecie relację z pierwszego, tu z drugiego, a tu z trzeciego spotkania.

Zapraszamy Was 27 sierpnia na kolejne spotkanie. Czekamy na Was już od godziny 15.00.

Niedawno skończył się bardzo tajny projekt, którym zajmowałyśmy się przez ostatnie półtora miesiąca.
Szyłyśmy narzutę dla naszej koleżanki Danki, mieszkającej w Niemczech.
Brało w nim udział ponad 30 quilterek z całej Polski, a ja jestem niesamowicie dumna z tego, że w tej grupie było 17 absolwentek naszej szkoły i 5 nauczycielek. Każda z nas szyła bloki, które później łączyłyśmy w całość. A całość jest imponująca, ma 2,5 x 2,2 m. Więcej zdjęć ten pracy znajduje się pod tym linkiem.

Od połowy stycznia w naszej szkole zadomowiła się maszyna do pikowania z długim ramieniem Juki TL-2200QVP – Long Arm. Razem z Juki Europe prowadzimy cykl bezpłatnych szkoleń z obsługi tej maszyny. O terminach tych szkoleń i zapisach na nie informuje Juki na swoim fanpage. Również na fanpage Szkoły Patchworku będziemy pisać o zapisach na te szkolenia.
Jeżeli któraś z Was, nie znajdzie w naszym kalendarzu zajęć, na które czeka, prosimy o kontakt pod adresem biuro@szkolapatchworku.pl lub telefoniczny 602 306 886. Jesteśmy otwarci na Wasze propozycje, a nasz kalendarz zajęć układamy tak, żeby zaspokoić Wasze oczekiwania.  

Przypominamy o możliwości zakupu vouchera na nasz kurs, to świetny pomysł na prezent. Kosztuje 165 zł, jest ważny pół roku. Obdarowana osoba ma do wyboru ponad 20 kursów, w których może uczestniczyć! Z tej propozycji skorzystało sporo osób. Piszemy o tym, bo to fajny prezent. Po więcej szczegółów zajrzyjcie tutaj.

Zapraszamy na najbliższe zajęcia

Podczas wakacji, w lipcu i sierpniu, organizujemy tylko dwa kursy otwarte,  ale wszystkich chętnych zapraszamy na szkolenia indywidualne. 6 godzin takiego szkolenia kosztuje 200 zł, chętnych prosimy o zgłaszanie się poprzezformularz zgłoszeń.

 

Kurs patchworkowy dla początkujących

Kurs podstawowy obejmuje podstawowe wiadomości o szyciu patchworków. Będziemy szyć poszewkę na poduszkę, makatkę lub wierzch na torbę. W kursie mogą wziąć udział również osoby, które nie potrafią szyć na maszynie. Proponujemy 3 wzory patchworków do wyboru, w zależności od wprawy w posługiwaniu się maszyną do szycia. Uczestnicy kursu dostają kilkudziesięciostronicową, bardzo szczegółową instrukcję wykonania wszystkich trzech patchworków.

Confetti
Na naszych zajęciach zachęcałyśmy Was do zbierania wszystkich, nawet najmniejszych skrawków tkanin. Teraz nam się przydadzą. Poznamy zaawansowaną technikę będącą połączeniem quiltu i kolażu, a dającą efekt podobny do malarstwa impresjonistycznego. Można z niej korzystać przy szyciu krajobrazów, portretów i innych patchworków.

Zajęcia w lipcu i sperniu 2015 r.
SIERPIEŃ

 

10

Kurs patchworkowy dla osób początkujących - więcej

13Confetti - więcej
Co w patchworku piszczy?

Polskie quilterki zdobyły siedem pierwszych miejsc w międzynarodowym konkursie "Blogger's quilt festival". W konkursie wzięło udział 11 dziewczyn z Polski i zajęłyśmy 7 pierwszych miejsc w kategoriach: małe quilty, duże quilty, artystyczne, quilty pikowane maszynowo, quilty nowoczesne, nagroda publiczności i mini quilt. Zwycięskie prace, w tym moją, która zwyciężyła w tej ostatniej kategorii, obejrzycie pod tym linkiem.

Znamy już już wyniki konkursu "Quilt national 2015". Galeria zwycięskich prac znajduje siętutaj.


Otwarty Konkurs Quiltów Europejskich odbędzie się w dniach od 29 października do 1 Listopada 2015 rokuw MECC Maastricht w Holandii. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu jest hasło “Ludzie”.

 

W dniach 16-19 sierpnia odbędzie się Europejskie Spotkanie Patchworkowe w Alzacji. To już 21 edycja tego wydarzenia. W czasie spotkania będzie możńa zobaczyć ponad 1200 prac quilterów z całego świata. Odbędzie się też konkursktórego motywem przewodnim w tym roku jest hasło “Odbicie, wspomnienie…”. Konkurs podzielony jest na dwie kategorie: "ogólna"i "dla nauczycieli". Prace można zgłaszać do 15 czerwca.

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w wycieczce do Alzacji. Jest ona organizowana przez Klub Turystów z Wrocławia. Szczegółówy plan znajduje się na plakacie podtym adresem

W dniach 6-9 sierpnia odbędzie się Festiwal Quiltu w Brimingham (Wielka Brytania). Listę planowanych wykładów jest pod tym linkiem. Znajdziecie tu: “Dziesięć sposobów na równe cięcie po łuku”, “Wariacje ściegów”, “Wprowadzenie do japońskich quiltów Yukata”, “Tworzenie książki z qiultów”, “Wstęp do historii patchworku w Wielkiej Brytanii”, “Niezależni artyści - quilterzy” i wiele, wiele innych.


W dniach 23.07 - 6.08 oraz 10.08 - 22.08 odbędą się w Łodzi Letnie Międzynarodowe Kursy Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA 2015. Program obejmuje 10 kursów podzielonych na dwie sesje: Przypadkowa precyzja - trójwymiarowa linia, ścieg, struktura i światło oraz Struktura-moduł-multiplikacja. 

Od 1 lipca do 31 sierpnia 2015 roku trwać będzie konkurs na najładniejszy patchwork w określonych kolorach, który organizuje autorka bloga Quilts My Way. Do wygrania jest między innymi maszyna do szycia Janome 415. Szczegóły konkursu i regulamin uczestnictwa znajduje się tutaj


Folt Bolt zebrała mnóstwo pięknych inspiracji patchworkowych w jednym albumie na Facebooku, znajdziecie je tutaj.
Bezpłatny udział w naszych zajęciach

Przed każdym wydaniem newslettera, wśród jego subskrybentek losujemy jedenbezpłatny udział w naszych zajęciach. W losowaniu biorą udział numery, które przypisujemy Paniom, przy zapisywaniu na listę mailingową. Osoba, która zostanie wylosowana, może wybrać sobie z naszej oferty do końca roku jedne zajęcia (o wartości 165 zł) i przyjść na nie bez ponoszenia opłaty. Tego „bonusa” nie można odstępować innym osobom.
 

W dzisiejszym losowaniu o północy, szczęście miała Pani z numerem 190 na naszej liście. Zaraz po wysłaniu tego newslettera napiszę do tej Pani oddzielnego maila z tą informacją.

Gratulujemy i zapraszamy do wybrania darmowych zajęć.
Szkoła patchworku w Internecie
Fanpage
Fanpage
Strona internetowa
Strona internetowa
Email
Email
Zachęcamy Was do zaglądania do plików zgromadzonych na Facebooku w grupie Patchwork po Polsku. Znajdziecie tam:    
  • tutoriale
  • zabawy patchworkowe
  • listę blogów uczestniczek forum
  • listę ulubionych blogów patchworkowych

Na Pintereście zebrałyśmy mnóstwo obrazków, które można wykorzystać w szyciu patchworków. Gdybyście miały ochotę zajrzeć, to znajdziecie je na stronach Anny Sławińskiej i Marzeny KrzewickiejZapraszamy Was do zaglądania na blog Berniny. W części „Quilten” znajdziecie wiele interesujących informacji i reportaży z wystaw patchworkowych.
Nasi partnerzy
Do grona naszych partnerów dołączyła Warszawa Szyje - grupa i społeczność osób zakochanych w szyciu. W naszej szkole odbywają się kursy z szycia organizowane i prowadzone przez Agnieszkę Świetlik.

Współpracujemy z firmą Juki. Nasze absolwentki otrzymują rabat na zakup 
maszyn do szycia Juki.

Szkoła Patchworku współpracuje z firmą StrimaAbsolwentki naszych kursów dostają 10% rabatu na maszyny Texi Tutu i Texi Ballerina oraz overlock Texi Pierrot zamówione przez sklep internetowy www.strima.com. Więcej informacji o maszynach znajdziecie tutaj.

Współpracujemy z firmą Koma, dystrybutorem mat, noży i linijek do patchworku produkcji japońskiej firmy Olfa Na zajęciach można kupić te, znakomitej jakości produkty.

Wszystkie osoby uczestniczące w naszych zajęciach dostają 5% zniżki przy zakupach maszyny do szycia firmy Bernina.
Bernina patronuje kursom patchworkowym w innych miastach. Kursy są też prowadzone wKrakowie, Opolu i Gdyni. Szczegóły są opisane tutaj.

Marzenna Lew regularnie organizuje kursy w 
Toruniu, pisze o nich na blogu.

Ola Klimek zaprasza na kursy do 
Wrocławia - informacje na jej blogu.

Sklep Ładne Tkaniny zaprasza do śledzenia jego profilu na Facebooku i na Pinterest, gdzie pokazuje nowości. Absolwentki naszej szkoły po każdym kursie otrzymują 15% kupon rabatowy na zakupy w Ładnych Tkaninach.

Zapraszamy Was na Warszawskie Powiśle do sklepu stacjonarnego Seven Sisters Fabrics,znajdziecie go też na Facebooku. Absolwentki naszej szkoły po każdym kursie otrzymują zniżkę 20% na zakupy w tym sklepie.

Zapraszamy Was do redakcji newslettera
Jeśli wiecie coś o ciekawych wystawach, promocjach na artykuły związane z patchworkiem, kursach patchworkowych albo innych wydarzeniach z naszego „światka”– piszcie o tym do nas, a my napiszemy o tym w newsletterze.

Jeśli nie chcecie dostawać od nas więcej informacji, prześlijcie maila z tematem NIE.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę Wam udanych urlopów :)


Anna Sławińska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz