poniedziałek, 25 stycznia 2016

Ploter ciął za nas. I to jak!

Sobotnie zajęcia z aplikacji zdominował ploter tnący ScanNcut firmy Brother.


Zwykle na początku kursu pokazujemy prezentację o technice, której będziemy się uczyć. Tym razem też było takie wprowadzenie do zajęć. Kilkadziesiąt slajdów pokazujących różne rodzaje aplikacji: ręczne, maszynowe, z brzegami podwijanymi, odwrócone, z materiałów przezroczystych, hawajskie, 3D.... Różne. 
Przed kursem zastanawiałam się, które z nich będą chciały szyć uczestniczki szkolenia.
Okazało się, że wszystkie jak jeden mąż, a może właściwie żona, skorzystały z tego, co oferuje ploter tnący. I wszystkie skorzystały z gotowych wzorów oferowanych przez to urządzenie. Bo to bardzo wygodne.
Nie trzeba było szukać inspiracji w Pintereście, drukować, kopiować, wycinać... Nic z tych rzeczy! Otworzyłyśmy przebogatą bibliotekę wzorów i cała wysiłek ograniczył się do tego, żeby zdecydować się jakiej wielkości ma być aplikacja. Maksymalny komfort!

Oczywiście, jak na miłośniczki patchworków przystało, większość z nich zachwyciła się maszyną do szycia. Powstało kilka różnych maszyn.


Ale powstały też filiżanki z czajniczkiem, które już w domu zostaną wzbogacone o strumień kawy......i kotek, a właściwie dwa kotki, bo filc, z którego wycięto kontur jest znakomitym materiałem na aplikację odwróconą.

I praca domowa :). Bo skoro takie fantastyczne urządzenie było w zasięgu ręki, to szybciutko wycięłyśmy jeszcze trochę akcesoriów krawieckich: nożyczki, żelazka, guziki, szpuleczki z nićmi i mniejsze maszyny.


Jeszcze parę migawek z pracy z ploterem:

 
Prace naszych kursantek, to dopiero początek możliwości plotera tnącego ScanNcut. 
25 lutego 2016 r. o godzinie 18.00 w Szkole Patchworku w Warszawie robimy pokaz tego plotera. Przyjedzie do nas przedstawiciel firmy EMB Systems, sprzedającej te plotery i pokaże nam wszystkie możliwości tego plotera, w tym, bardzo ciekawe dla quilterek błyskawiczne wycinanie elementów klasycznych wzorów patchworkowych wchodzących w skład, na przykład tak lubianej przez Was Żony Farmera :).
Na spotkanie trzeba się zapisać wysyłając maila na adres biuro@szkolapatchworku.pl, bo liczba miejsc na pokazie jest ograniczona. Zapraszam.

4 komentarze:

 1. Jak zawsze rewelacyjnie spędzony czas !!! Bardzo dziękuję - profesjonalnie ,miło i bardzo fachowo ;-) Zachorowłam na skaner ;-) pozdrawiam i ściskam mocno Sylwia

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojaniemogeee...! Uczęszczać do TAKIEJ szkoły to doskonale spędzony czas! Zazdroszczę Wam ;) Poproszę mamusię, by mnie tam zapisała ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja też chcę mieć takie gadżety szyciowe wycięte :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Aniu ! Ślicznie wyglądasz ! :D
  Co tam maszyna....

  OdpowiedzUsuń