niedziela, 5 października 2014

Zaproszenie do międzynarodowego projektu "Skąd pochodzisz? Historia w blokach. Bloki i ich historia."

Zostaliśmy zaproszeni do nowego międzynarodowego projektu patchworkowego. Quilt around the World to akcja, która ma na celu odkrywanie i zbieranie unikalnych projektów patchowrkowych i quiltowych pod hasłem: „Where do you come from? Stories as blocks. Blocks and their (hi)story” (Skąd pochodzisz? Historia w blokach. Bloki i ich historia.) Jak piszą twórcy Quilt around the Word „poszukiwane są lokalne, regionalne lub narodowe motywy, wzory, ozdoby folklorystyczne, ozdoby architektoniczne, kulturowe, duchowe i przyrodnicze. Pradawne i współczesne symbole inspirowane regionem, z którego pochodzicie, do którego lubicie podróżować lub w którym obecnie mieszkacie, na nowo przetworzone i zinterpretowane w postaci patchworkowych bloków.” Wszystkie wzory będą opublikowane wraz z towarzyszącymi im historiami o inspiracji i instrukcjami wykonania w książce roboczo zatytułowanej „Patterns around the Word”. Zyski ze sprzedaży książki zasilą konto UNICEF. Ponadto wszystkie wykonane bloki złożą się na jeden wielki quilt, który będzie podróżował po całym świecie. Uczestnicy akcji mogą wygrać również ciekawe nagrody.
Udział w projekcie jest bezpłatny. Nie trzeba być członkiem Quilt around the Word, by wziąć udział w tej akcji. Ostateczny termin wysyłania prac mija 28 lutego 2015 roku. 
Wszystkie szczegóły dotyczącego projektu znajdziecie pod adresem: http://www.quilt-around-the-world.com/en/content/where-do-you-come.


Zapraszam Was wszystkie do wzięcia udziału w tym projekcie, zawiadomcie o nim swoje koleżanki quilterki. 

1 komentarz:

  1. Aniu - mam formularz zgłoszenia po polsku. chyba przysle ci go jako zalocznik maila, OK?

    OdpowiedzUsuń