czwartek, 15 maja 2014

Nowe logo Szkoły Patchworku

Zaczęłam we wrześniu ubiegłego roku po powrocie z wystawy Carrefour Europeen du Patchwork.
Poznałam tam Fabię Delise i bardzo polubiłam jej patchworki. Fabia wykorzystuje tradycyjne wzory, najczęściej heksagony,  do szycia bardzo nowoczesnych patchworków. Postanowiłam i ja spróbować podobnego sposobu.
Zaczęłam od wycięcia małych kawałków papieru o różnych kształtach: heksagonów, kwadratów, trójkątów, rombów aple core i "dachówek". Każdy z kawałeczków ma jednakową powierzchnię - jednego cala kwadratowego. Wszystkie kawałeczki obciągnęłam - obszyłam materiałem, a potem ręcznie zszyłam ze sobą. Z tak uzyskanych pólfabrykatów wycięłam litery. Czarne podłoże wypikowałam ręcznie nićmi w kolorach odpowiadających kolorom liter. Litery przyszyłam również ręcznie do podłoża, wkładając pod nie trochę dodatkowej ociepliny, żeby litery były wypukłe. Przyszywanie jednej litery zajmowało mi pół godziny. Została jeszcze lamówka, ale tutaj już skorzystałam z maszyny do szycia i tak pozszywałam kolorowe kawałki materiałów, a potem doszyłam ją do całego patchworku.
Logo ma 145 x 52 cm i jest całe bawełniane.
Pewnie szyłabym je jeszcze długo, gdyby nie to, że 24 maja nasza szkoła bierze udział w Warszawskich Targach Designu "Wzory" i nad naszym stoiskiem będzie wisieć nowe logo. 
Obiecuję lepsze zdjęcie naszego baneru, ale pójdę chyba z nim do fotografa :)


10 komentarzy:

 1. Jestem pod ogromnym wrażeniem! Baner wyszedł niesamowicie! :)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. super pomysł!!!! no i wykonanie jakie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. banerek fantastyczny, Aniu jesteś bardzo kreatywna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. przepiękny! ile pracy! ile radości, jak już był gotowy!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ania, a już miałam pytać... skąd wzięłaś takie ładne tkaniny w kwadraciki, trójkąciki... a to Ty tak sama! Kwadracik, do kwadacika, trójkącik do trójkącika... własnymi rękami! No, podziwiam... podziwiam! Uściski Aniu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ogryzek do ogryzka i zbierze się garstka na literki. Aniu logo jest piękne! Kolory bajkowe i to właśnie jest najlepsza reklama Twojej szkoły! Gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 7. fantastyczne!
  jestem pełna podziwu dla Twej cierpliwości :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Aniu, gratuluję wytrwałości :) Pięknie wyszło!

  OdpowiedzUsuń
 9. Aniu, kawał przepięknej pracy! Cudnie to wygląda :)))

  OdpowiedzUsuń
 10. Aniu, ciągle zaskakujesz. To najlepsze logo dla szkoły patchworku - te kolory, kawałeczki, pikowanie - pięknie! Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń