wtorek, 12 stycznia 2016

Przestrzennie z Danką Kruszewską

Na Dankę Kruszewską, naszą koleżankę quilterkę, od kilkudziesięciu lat mieszkającą w Niemczech, czekaliśmy dwa lata. Danka to chodząca patchworkowa encyklopedia. Skończyła dziesiątki patchworkowych kursów, była na dziesiątkach wystaw, ma wielką patchworkową bibliotekę.
Wreszcie dojechała i pokazała nam jak szyć patchworki przestrzenne.
 


To temat rzeka. Mnóstwo nurtów, zaskakujące efekty. Mnie, miłośniczce art quilt, szczególnie bliski. 
Bawiłam się razem z uczestniczkami szkolenia.
W ruch poszły maszyny do szycia, flizeliny i papiery rozpuszczalne, wytwornica pary, a nawet poczciwe igły do ręcznego szycia i ozdobne guziki. I przede wszystkim wyobraźnia... 
Jedna z uczestniczek kursu napisała nazajutrz: "całą noc nie spałam, tylko kombinowałam co i jak uszyć". Czy może być większy komplement dla nauczyciela?

Zobaczcie jakie góry i doliny powstały.


 

 


Nie wszystkim chętnym udało się dotrzeć na ten kurs. Danka, zrobimy powtórkę?

7 komentarzy:

 1. Tak bym chciała poznać Dankę... Może się kiedyś uda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesiu - ja też!!! I wierzę, że się uda jeszcze w tym roku. Jakby co, to na pewno na pierwszym zjeździe Stowarzyszenia Polskiego Patchworku, do którego już się zgłosiłam, ale jeszcze nie zapłaciłam składek. Bo chyba ty też tam będziesz?

   Usuń
 2. Zazdroszczę Wam tego wspaniałego spotkania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne spotkanie, fajne efekty i teraz tylko pozostaje uruchomić niczym nie skrępowaną wyobraźnię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jejku, jaka cudna "recenzja"!!! Pięknie dziękuję za zaufanie i za rezultaty! Temat "patchwork w 3-D" jest jak rzeka, nie da się wszystkiego pokazać czy wypróbować w jeden dzień: liznęłyśmy kilka technik po wierzchu ale i to da podstawy do dalszych eksperymentów. Szukając dla Was moich przykładów odkryłam, że prawie w każdej pracy "coś" jest 3-D: kwiatek, dzióbek, spirala, marszczenia, plisy itp. oraz "joja" i... jajo feniksa! W gwiazdkowej walizce się mało zmieściło i trochę spłaszczyło, ale co tam. Trochę jeszcze mam do pokazania, więc ... kto wie? Może w czerwcu?

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym uczestniczyć w takim spotkaniu. Jeśli będzie możliwość takiego spotkania mam nadzieję że znajdę informacje na ten temat tutaj na blogu. Bardzo fajne zdjęcia no i przede wszystkim prace Pani Danki. :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasiu, napisz do mnie maila proszę albo zadzwoń (kontakt na stronie www.szkolapatchworku.pl), bo mimo, że powtórka tych zajęć będzie nie wcześniej niż w czerwcu,to już kilka osób zgłosiło się na nie. Chciałabym i Ciebie dopisać.

   Usuń