wtorek, 21 stycznia 2014

W najbliższy weekend spotkania z Danką Kruszewską: w sobotę "EQ7 - graficzny program komputerowy amerykańskiej firmy Electric Quilt Company wspomagający projektowanie tradycyjnych i nowoczesnych patchworków i quiltów" a w niedzielę kurs "Art Quilt"


W najbliższy weekend rozpoczynamy w Szkole Patchworku cykl "Spotkania z ...".
Pierwszym gościem będzie Danka Kruszewska, Polka mieszkająca od kilkudziesięciu lat w Niemczech. Danka jest bardzo doświadczoną quilterką, brała udział w wielu kursach patchworkowych, od wielu lat zwiedza wielkie patchworkowe wystawy, była też instruktorką znanego niektórym świetnego programu EQ7. Te z Was, które odwiedzają Facebooka, znają Dankę i jej wielką wiedzę. Danka specjalnie dla nas przyjechała do Polski i poprowadzi dwa kursy:

25 stycznia, w sobotę  
EQ7 - graficzny program komputerowy amerykańskiej firmy Electric Quilt Company wspomagający projektowanie tradycyjnych i nowoczesnych patchworków i quiltów.
http://electricquilt.com/online-shop/electric-quilt-7/
Danka tak pisze o tym kursie:
  • Czy masz jakiś pomysł na powtarzający się wzór? 
  • Albo matematyka, stosowana np. w pięciobokach, gwiazdach, czy znanym wzorze Baby Blocks (dziecięce klocki) z sześciobokami, dającym złudzenie trójwymiarowości, jest dla Ciebie zbyt skomplikowana?
  • Musisz szybko zaprojektować narzutę na łóżko... i szybko ją uszyć? Potrzebujesz do tego gotowych szablonów lub wzorów na papierowych podkładach (znane jako PP albo foundation piecing)?
  • A może po prostu chcesz wypróbować efekt kolorystyczny różnych tkanin, które można by użyć w twoim projekcie, albo kolor przędzy we własnych albo udostępnionych wzorach haftów albo do pikowania (quilting)?
  • Oszacować zużycie każdej z tkanin w całej pracy? 
  • Napisać instrukcję szycia twojego projektu dla przyjaciółki albo do opublikowania w szyciowym wydawnictwie? 
  • Przenieść fotografię dziecka na materiał albo zaprojektować twój własny wzór tkaniny, a potem wydrukować go na odpowiednio przygotowanym materiale?
Jeśli odpowiedź brzmi tak, to kurs dla początkujących o graficznym programie komputerowym EQ7 (firmy Electric Quilt Company) jest właśnie dla Ciebie! 
Jest on bardzo przyjazny dla użytkownika i posiada wiele nowych i bardzo przydatnych funkcji - nie tylko do szycia.
Dowiedz się, jak - za pomocą kilku kliknięć myszy - z ponad 5000 wzorów bloków, motywów do aplikacji i wzorów do pikowania (wolnych od ograniczenia praw autorskich, a więc do natychmiastowego użytku z możliwością zmian), ponad 5000 wzorów zeskanowanych komercjalnych tkanin, 4200 wzorów haftów oraz 540 gotowych form patchworków, można szybko zaprojektować narzutę na łóżko, narysować samemu proste bloki lub wzory do pikowania albo sporządzić i wydrukować obrazki, szablony, papierowe podkłady, opracować zdjęcia itp.
Przy poznawaniu i pracy z programem pomocne będą 22 drukowalne lekcje w formacie PDF, 10 filmików video dla początkujących i niezliczone strony tzw. "Pomocy" (Help), zawierające m.in. 67 tematów z serii "Jak to zrobić?" (How do I?).
A to przykłady projektów patchworków wykonanych przy pomocy programu EQ7.26 stycznia, w niedzielę
Vliesofix / Bondaweb / Wonder Under - art quilt ze szczególnym wykorzystaniem flizeliny dwustronnie przylepnej
Wszyscy zachwycamy się art quiltami. Okazuje się, że ich uszycie nie jest trudne, jeżeli korzysta się z różnych ułatwień: flizeliny dwustronnie przylepnej, flizeliny rozpuszczalnej czy farb do tkanin. Takie właśnie rozwiązania pokaże nam Danka Kruszewska.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza