wtorek, 2 września 2014

Tkaniny ręcznie farbowane


Jak wszystkie quilterki uwielbiamy piękne tkaniny. Ania eksperymentuje z różnymi rodzajami tkanin i ich fakturami, Marzena uwielbia tkaniny ręcznie farbowane. Te z was, które były na naszych zajęciach dobrze o tym wiedzą. Marzena farbuje tkaniny od bardzo dawna, od czasów kiedy na rynku pojawiły się fantastyczne barwniki Prociom MX. Są niestety baaardzo drogie, ale gwarantują piękne nasycone barwy. Dzięki nim tkaniny nie płowieją i nie tracą koloru podczas prania, nie mówiąc już o tym, że się nawzajem nie farbują. 
No i dają piękny malarsko-batikowy efekt.

Można z nich korzystać zarówno w klasycznych patchworkowych narzutach…

jak art quiltach

Zwłaszcza w powyższym quilcie witrażowym takie tkaniny prezentują się niezwykle pięknie.
Od początku września w zaprzyjaźnionym z nami sklepie Ładne Tkaniny jest w sprzedaży autorska kolekcja ręcznie farbowanych tkanin Marzeny Krzewickiej. Jest to dobrej jakości bawełna w różnych rozmiarach (najczęściej tzw. tłuste ćwiartki z okładem, czyli 50x68 cm lub większe kupony 75x75 cm). W sprzedaży są pojedyncze kupony, o wiele mówiących nazwach (np. pogodne jasne niebo), jak i całe zestawy. Na przykład w jednym kolorze, ale w różnych odcieniach

jak i w kilku pasujących do siebie barwach, np. czerwieniach, fioletach i błękitach.

Można też zamawiać tkaniny według potrzeb. A te z Was, które zechcą się nauczyć farbowania tkanin, zapraszamy do Szkoły Patchworku – w planach mamy kolejne zajęcia z malowania i farbowania tkanin.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza